WordPress Blog Teması: Ücretsiz En iyi Blog Temaları

WordPress sitenizde kullanmak için, blog teması arayışına girdiyseniz, bu konuda sizlere yardımcı olabilirim. 1 haftalık araştırmalarım sonucunda, sizlere kullanılabilecek en iyi WordPress blog temaları sıralaması hazırladım.

Bu temaları sizlere hazırlarken temaların, SEO uyumlu olmasına ve sayfa yüklenme sürelerinin hızlı olmasına dikkat ettim. Ücretsiz olarak sunulan temalar içinde, çok az sayıda temiz kodlama yapısına sahip tema bulunmaktadır. Şu anda kullanılabilecek en iyi temaları araştırdım.

WordPress Blog Teması Nasıl Seçilir?

  • SEO (Arama Motoru Optimizasyonu): Kullanacak olduğunuz temada arayacağınız ilk şey kesinlikle, SEO (arama motoru optimizasyonu) dur. Tema yapımcısı temayı arama motorlarının kriterlerine göre kodlama yapmışsa, bu sizin işinizi Google sıralamalarında kolaylaştıracaktır.
  • Hız Optimizasyonu: ikinci olarak seçtiğiniz temada hız optimizesi yapıldığından emin olun. Google site açılış hızını dikkate alır. Siteniz ne kadar hızlı ise sizi o kadar üst sıralara taşır. Google’ın kendi açıklamasıdır.
  • Karmaşık Tasarımlı Temalardan Uzak Durun: Seçtiğiniz temada arayacağınız üçüncü şey temanın sade ve düz bir tasarıma sahip olmasıdır. Sitenize gelen kullanıcılara içeriğinizi net olarak gösterecek tema seçin. Temanızın ana sayfası ne kadar karışıksa sitenize gelen kullanıcılar sitenizi o kadar hızlı terk edecektir.

WordPress Blog Teması: Ücretsiz Blog Temaları Listesi +10

Tema seçimini nasıl yapacağınızı öğrendikten sonra, blog teması listemize geçebiliriz. Yukarıda yazan kriterleri taşıyan bütün temaları aşağıda sıraladım. Size kalan sadece kendinize göre bir tema seçmek ve blog sitenizde kullanmak olacaktır. Hadi listemizi inceliyelim.

1. Sparklink

wordpress blog teması sparklink

Sparklink WordPress blog siteleri için bulunmaz bir temadır. Ücretsiz olması bir kenara, tema bir çok yönüyle özelleştirilebilir. Sade ve düz bir tema arayan arkadaşlara kesinlikle ilk olarak tavsiye edeceğim bir temadır.

SEO uyumlu yapısı ve sayfa yükleme süresinin düşük olması bu temayı çok özel yapıyor. Ücret ödemeden profesyonel bir blog teması sahibi olmak istiyorsanız bir inceleyin derim. (Favori 1)

Daha Fazla Ayrıntı | Canlı Önizleme | Temayı İndir

2. Scheme Lite

wordpress blog teması scheme lite

Scheme Lite, wordpress blog temaları içinden en iyilerden bir tanesidir. Mytehemeshop firmasının yaptığı ve bir çok blog sitesinde göze çarpan temadır. Bu tema tamamen arama SEO odaklı kodlanmıştır ve arama motorlarının kriterleri göz önüne alınarak tasarlanmıştır.

Kullanımı basit ve bir çok yönüyle özelleştirilebilir bir temadır. Sayfa yükleme süresi çok düşük tür, hızlı WordPress tema isteyenler için, kesinlikle tavsiye ediyorum. (Favori 2)

Daha Fazla Ayrıntı | Canlı Önizleme | Temayı İndir

3. Free Blog

wordpress blog teması free blog

Free blog, blog siteniz için basit, temiz ve şık bir ücretsiz WordPress temasıdır. Bu tema 3 ana sayfa düzeninden oluşuyor ve tamamen özelleştirilebilir. Ayrıca son yazılar, yazar ve sosyal menü için özel widgetler ile birlikte sunulmuştur.

Bu tema hem hızlı, hemde sürekli olarak güncelleniyor. Eğer farklı düzenlerde bir tema arıyorsanız kesinlikle incelemenizi tavsiye ediyorum. Ücretli temaları aratmaz. (Favori 3)

Daha Fazla Ayrıntı | Canlı Önizleme | Temayı İndir

4. Shakey

wordpress blog teması shakey

Shakey, göz alıcı tasarımı ve temiz, sade görünümü ile göz önüne çıkan bir diğer WordPress blog temasıdır. Bu temayı gezi rehberi siteleri içinde kullanabilirsiniz. Hız ve seo optimizesi yanı sıra yeni WordPress Gutenberk desteklidir.

Daha Fazla Ayrıntı | Canlı Önizleme | Temayı İndir

5. Codilight Lite

wordpress blog teması codilight lite

Codiligt Lite, blog sitesi oluşturmak için harika bir seçenektir. Seo uyumlu ve hız optimizesi yapılmış bu tema ile portal, teknoloji, magazin gibi siteler oluşturabilirsiniz. Ana sayfa üzerindeki slider ve kutu tazı gönderiler temaya farklı bir hava katıyor.

WordPress özelleştirici penceresi üzerinden temayı rahatça düzenleyebilir ve tek tıkla hazır demo içeriği kurabilirsiniz. Görünüm ve işlevsel olarak benim çok hoşuma giden bir temadır. (Favori 4)

Daha Fazla Ayrıntı | Canlı Önizleme | Temayı İndir

6. Versal

versal wordpress blog teması

Versal, ücretsiz wordpress blog temaları içinden çok özel bir tema şeçeneğidir. 30+ farklı sitil seçeneği ile blog, magazin, teknoloji, yemek tarifleri vb gibi siteler oluşturabilirsiniz. Ücretli satılan temaların aksine geliştiriciler tema için özel widget’lar oluşturmuşdur.

Sidebarda kullanabileceğiniz, resimli son yazılar ve özel kategori gönderilerini öne çıkartabilirsiniz. Seo dostu kotlama yapısı ve hız optimizesi yapılmış bu temayı incelemenizi tavsiye ederim. Favori temalarınız arasına girmeyi fazlasıyla hak eden bir temadır. (Favori 5)

Daha Fazla Ayrıntı | Canlı Önizleme | Temayı İndir

7. Treville

treville ücretsiz wordpress blog teması

Treville, arama motorları kriterleri göz önüne alınarak tasarlanmış Seo optimizeli WordPress blog temasıdır. Kişisel blog sitesi oluşturmak için kullanılabilecek en iyi temalardan bir tanesidir. Yazmayı seviyorsanız, okunabilirlik görünümü çok işinize yarayacaktır.

Treville, tamamen mobil uyumlu, esnek yapılı ve temiz kodlamaya sahiptir. Hızlı sayfa yükleme süresi ve özel sayfa şablonları sayesinde profesyonel bir blog sitesi oluşturabilirsiniz. (Favori 6)

Daha Fazla Ayrıntı | Canlı Önizleme | Temayı İndir

8. Point

point ücretsiz wordpress blog teması

Point, blog temaları arasında özel olan bir başka ücretsiz wordpress blog temasıdır. Şu anda WordPress üzerinde 10.000+ aktif kurulum sayısına sahiptir. Temayı diğer temalardan farklı kılan özelliği ise tema yönetim panelinin bulunmasıdır. Yönetim paneli sayesinde temayı rahatça düzenleye bilir, farklı sitiller oluşturabilirsiniz.

Mythemeshop firması tarafından yapılan bu tema, tamamen Seo uyumlu, temiz kodlanmış ve hızlı sayfa yükleme süresiyle özel bir yapıya sahiptir. Ücretli temalardan hiç bir farkı yoktur. (Favori 7)

Daha Fazla Ayrıntı | Canlı Önizleme | Temayı İndir

9. Blog Prime

blog prime ücretsiz wordpress blog teması

Blog Prime, teması ücretli satılan blog temalarından ayırt edemeyeceğiniz özelliklere sahiptir. Gelişmiş ana sayfa görünümü ve içerik yerleşim düzeni ile sizi büyülüyecektir. Blog Prime temasıyla harika bir blog sitesi oluşturabilirsiniz.

Temayı incelediğinizde diğer temalardan çok daha farklı olduğunu göreceksiniz. Özellikli blog teması arayan kişiler kesinlikle bu temaya bir göz atsın fazla açıklamaya gerek duymuyorum. (Favori 8)

Daha Fazla Ayrıntı | Canlı Önizleme | Temayı İndir

10. Noblia

noblia ücretsiz wordpress blog teması

Noblia, özellikle moda, yaşam tarzı, fotoğrafçılık yada seyahat içerikli web siteleri için tasarlanmış ücretsiz göz alıcı WordPress blog temasıdır. Temayı istediğiniz şekilde özelleştirici penceresi üzerinden düzenleyebilirsiniz.

Gelişmiş özellikler sunan, noblia teması hız be performans konusunda kararlı ve temiz kodlama yapısı ile düşük boyutlu bir temadır. Yerleşik SEO optimizasyonu ile Google sıralamalarında yükselmenize yardımcı olur. Ayrıca Google Adsense reklamları yerleştirmeniz için özel alanları vardır. (Favori 9)

Daha Fazla Ayrıntı | Canlı Önizleme | Temayı İndir

Benzer Konulardan Haberdar Olun.

E-Posta bültenine abone olun ve yeni konular için bildirim alın.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

Yorum Yapın