Site Kit by Google WordPress Eklentisi Kurulumu

Site Kit by Google, Google’ın resmi bir eklentidir ve birden fazla Google araçlarını ve özellikleri WordPress panonuza entegre etmenize yardımcı olur.

Google’dan site kit eklentisi uzun süredir geliştirme aşamasındaydı. Ancak, Kasım 2019’dan itibaren, WordPress kullanıcıları için WordPress.org’da ücretsiz olarak sunulmuştur.

Hemen hemen her WordPress kullanıcısı Google hizmet araçlarından birini kullandığı için, WordPress için Site Kit by Google eklentisini ayrıntılı olarak incelemeyi düşündük.

Site Kit by Google WordPress Eklentisi Ne işe Yarar?

site kit by google

Site Kit by Google, WordPress sitenizi 6 farklı Google hizmetine bağlamanıza yardımcı olur:

  • Search Console
  • Analytics
  • AdSense
  • PageSpeed Insights
  • Tag Menager
  • Optimize

Site Kit, insanların sitenizi nasıl buldukları ve nasıl kullandıkları hakkında bilgi edinmek için Google’ın resmi WordPress eklentisidir. Arama Konsolu, Analytics, AdSense ve PageSpeed ​​Insights gibi siteniz için temel verileri, WordPress panonuzdan görüntülemeye yarar.

Örneğin, sitenizin arama sorgularının bir listesini veya Google Analytics’teki en popüler sayfalarınızı görebilirsiniz. Genel olarak WordPress panonuzun içinden tüm ana Google hizmetlerine erişmenize izin veren gerçekten kullanışlı bir araçtır.

Site Kit by Google WordPress Eklentisi Kurulumu

İlk olarak eklentiyi kurun ve etkinleştirin. Eklenti kurulumunu ilk kez yapıyorsanız, wordpress eklenti kurulum rehberimizi okuyabilirsiniz. Eklenti kurulumunu yaptıktan sonra wordpress admin panelinizden Site Kit’e tıklayıp ayarlamaları yapmaya başlaya bilirsiniz.

site kit by google start setup

Start Setup düğmesine bastıktan sonra karşınıza sahipliğinizi doğrulamak için bir sayfa açılacaktır. Bağlı Gmail adresinizi ve şifrenizi girip istenilen izinleri vermeniz gereklidir.

Adım 1:

site kit by google sign

Adım 2:

Adım 3:

site kit wordpress

Bütün adımları tamamladıktan sonra WordPress Admin ekranına yönlendirilerek Search Console verilerinizi WordPress Panonuzda görebileceksiniz.

site kit search console

En çok tıklanan bağlantılarınızı görebilir ve kullanıcılar en çok hangi makalelerinizi okuduklarını rahatlıkla takip edebileceksiniz. Diğer hizmetleri kullanmak için Connect Service seçimine tıklayıp istediğiniz aracı sitenize bağlayabilirsiniz.

Her şey bu kadar wordpress kullanıcıları için oldukça kullanışlı bir eklenti olduğu ortada. Her şeyi tek bir ekrana toplayıp size kolay bir avantaj sağlıyor. Makaleyi yararlı bulduysanız, yazımı sosyal ağlarda paylaşıp veya bir yorum bırakarak bana destek olabilirsiniz.

Benzer Konulardan Haberdar Olun.

E-Posta bültenine abone olun ve yeni konular için bildirim alın.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

Yorum yapın