En İyi 5 Google Rich Snippets WordPress Eklentisi

WordPress sitenizde kullanmak için en iyi rich snippets eklentisi mi arıyorsunuz? Rich snippets yani (yıldız oylama) özelliğini kullanmak siteniz için tıklama oranlarınızı iyileştirmenize ve daha fazla organik trafik çekmenize yardımcı olacaktır.

Bu makalede, Google zengin parçacıklar özelliğini otomatik olarak sitenize uygulayan en iyi rich snippets eklentilerini paylaşacağım, böylece Google arama sonuçlarında makaleleriniz yıldız oylama şeklinde görünecektir.

Rich Snippets Nedir?

Yapılandırılmış veriler, arama motorlarının sitenizde farklı türdeki içerikleri görmesine ve arama sonuçlarında ek bilgi göstermek için rich snippet’ler kullanmasına olanak tanır.

rich snippets google arama sonucu

Arama sonuçlarındaki bu ek ayrıntılar, arama sonuçlarını daha belirgin kılar, bu da siteniz için daha fazla organik trafik anlamına gelir. Siteniz arama sonuçlarında daha görünür hale geldiğinden, alanınızda otorite oluşturmanıza da yardımcı olur.

Rich Snippet’ler yalnızca inceleme veya tarifler için kullanılmakla kalmaz. Ayrıca Etkinlikler, ürünler, incelemeler, video, müzik, uygulamalar, makaleler, blog gönderileri vb. içinde rich snippet’leri kullanabilirsiniz.

Artık rich snippets’lerin ne kadar yararlı olabileceğini öğrendiğinize göre, WordPress sitenizde kullanabileceğiniz en iyi eklentileri sıralamaya ve incelemeye geçebiliriz.

Schema – All In One Schema Rich Snippets

All In One Schema Rich Snippets

Schema All In One Schema Rich Snippets – wordpress web siteleri için en iyi ücretsiz bir yapısal veri eklentisidir. Bu popüler schema biçimlendirme eklentisi ile arama motorlarında göz alıcı sonuçlar elde edebilirsiniz.

Bu eklenti ile İnceleme, Etkinlik, Yemek Tarifleri, Makale, Ürünler, Hizmetler vb. gibi rich snippets türleri için kullanabilirsiniz. Eklenti hazır ayar seçenekleri ile birlikte gelir ve kesinlikle bu eklentiyi kullanmanızı tavsiye ediyorum.

Eklentiyi indir

kk Star Ratings

kk star ratings rich snippets wordpress eklentisi

kk Star Ratings, wordpress için yaygın olarak kullanılan bir yıldız derecelendirmesi eklentisidir. Gönderilerinizde, sayfalarınızda ve özel gönderi türlerinde kullanıcı tanımlı yıldız derecelendirmesi ekleyebilirsiniz.

Web sitenizin arama sonuçlarında yıldız derecelendirmelerini gösteren google rich snippets’leri, schema’yı destekleyen yapısal veri eklentisidir. Yıldız derecelendirmelerinin sayfanızın neresinde gösterileceğini seçebilir ve ip sınırlaması oluşturabilirsiniz.

Eklentiyi indir

Schema & Structured Data for WP & AMP

Schema & Structured Data for WP & AMP

Schema & Structured Data for WP & AMP – sitenizi SEO’ya uyumlu yapılandırmak için Schema.org yönergelerine göre Google Rich Snippets işaretlemesi ekler ve artı bir özelliği ise hem ücretsiz hemde Google hızlandırılmış mobil sayfalar (AMP) destekli olmasıdır.

Bu eklentiyi İnceleme, Etkinlik, Yemek Tarifleri, Makale, Ürünler, Hizmetler vb. gibi rich snippets türleri için kullanabilirsiniz.

Eklentiyi indir

Schema

schema

Schema – wordpress sitenize otomatik olarak önerilen JSON-LD biçiminde schema.org yapılandırılmış veri işaretlemesi eklemek için süper hızlı, hafif bir eklentidir. Arama sonuçları için rich snippets’leri içeriğinize uygun özelleştirebilirsiniz.

Eklentinin ücretli ve ücretsiz sürümleri mevcuttur, ücretsiz sürümü sadece makale ve blog yazıları için rich snippets’leri desteklemektedir. Ücretli sürümü diğer özellikleri açabilirsiniz.

Eklentiyi indir

WP Review

wp review

WP Review, seo dostu olup sitenizin hızını hiç etkilemeden içeriğinize kolayca incelemeler ekleyebilir ve derecelendirmeler uygulayabilirsiniz. Blog yazarıysanız sitenizdeki ürünleri, hizmetleri, araçları, tarifleri veya diğer içerikleri Google rich snippet’lerde gösterebilirsiniz.

Eğer bir inceleme sitesi sahibiyseniz kesinlikle tavsiye edeceğim bir eklentidir. Makalenizin altına inceleme yazısı ekleyip yıldız derecelendirmeler oluşturabilirsiniz.

Eklentinin kurulumu ve ayarlarını video’da görebilirsiniz.

Eklentiyi indir

Google Rich Snippets İçin Bilinmesi Gerekenler

Google, rich snippets (yapısal veri) kullanımına son günlerde önemli ölçüde değer vermeye başladı. Google rich snippets kullanan siteleri arama sonuçlarında nasıl öne çıkardığını görebilirsiniz. Tabi ki bu işlem tamamen Google’a kalmış bir olaydır.

Listelemiş olduğum eklentilerden birini kullanmaya başladıysanız, uygulamış olduğunuz makalenin adresini Google Yapısal Veri Testi Araçı ile kontrol ediniz.

Yararlı Olabilir: WordPress Anında Bildirim OneSignal Kurulumu

Benzer Konulardan Haberdar Olun.

E-Posta bültenine abone olun ve yeni konular için bildirim alın.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

“En İyi 5 Google Rich Snippets WordPress Eklentisi” üzerine 3 yorum

 1. Gerçektende çok faydalı bir paylaşım yapmışsın. Google Rich Snippets ile ilgili eklenti tercih yapmamda yardımcı oldu. Yayın hayatınızda başarılar.

  Cevapla
 2. Sadece ürün satışı için mi bu önemli ? yoksa bir blog içinde yıldız olması önemi var mı ?

  Bu arada sizi takip ediyorum, başarılarınız daim olsun inşallah

  Cevapla
  • Google arama sonuçlarında başlıklarınız derecelendirmeli görüneceği için daha çok kullanıcının dikkatini çekebilirsiniz.

   Cevapla

Yorum yapın