Blog Yazarak Para Kazanmak İçin En Etkili 5 Yöntem

Bir blog sitesi açıp ve blog yazarak para kazanmak mı istiyorsunuz? Bu iş kuralllarını bildikten sonra gerçekten çok kolay bir hale dönüşebilir.

Blogdan nasıl para kazanılacağı konusu, yeni blogcuların düşündüğü ilk şeydir. Hazır olun! blog maceranız başlıyor…

İnternette bir yazı okudum, blog açıp çok para kazanabiliyormuşsun? ben blog açacam ve blog açılır ilk düşünce ??? Nereden başlasam ya, ben şimdi nasıl para kazanacam?

Tamam artık bu şeyleri düşünmeyin, tüm bu sorunlarınıza ulaşacağız. Blog sitesi açmayla her şey bitmiş değil, kayda değer sonuçlar elde etmek için ciddi bir çaba göstermelisiniz.

Sizin için hazırlamış olduğum bu yol haritasında 5 yöntem var. Blogdan para kazanmanız için ilk olarak 5 adım blog kuralını öğrenmeniz lazım.

Başarılı Olmak İçin 5 Adım Blog Kuralı

Blogdan para kazanabileceğiniz yöntemlere geçmeden önce, yeni başlamış blogcular için yada bir tecrübeli bir blogcuysanız, şu 5 blog kuralını ele almak lazım.

1. İşinize Odaklanın

Blogunuza odaklanmanız lazım, sürekli içerik oluşturmak için belirli bir konuya odaklanıp o konu hakkında blog yazıları yazmanız gerekir. Siteniz her telden çalmasın, kullanıcılar aradıkları şeyi o konu üzerinde açılmış bir site üzerinde bulmaya çalışır.

2. Kalitenizden Ödün Vermeyin

Blogunuzda kaliteli içerikler oluşturun, kapsamlı konular yazmaya özen gösterin. İçeriğinizin açıklayıcı ve kullanıcılara fayda sağlayacak en ince ayrıntıları göz önüne alarak oluşturun. Blog yazarak para kazanmak istiyorsanız, kaliteden ödün vermeyin.

3. Değer Kazanmaya Çalışın

Blogunuz kullanıcılara bir değer sağlaması gerek. Sen insanlara ne öğretebilirsin? Ne konuda uzmansın? İnsanlara herşeyi anlamalarına yardımcı olmak için görseller, videolar gibi kapsamlı bilgilendirici yazılar oluşturun.

4. Kaliteli İçerik Oluşturun

İçeriğiniz ne kadar ilgi çekici? İçeriğiniz insanlara, makalelerinizi okumak için ne kadar teşvik ediyor. İçeriğinizle ne kadar insan ilgilenirse sizden bir şey satın alma olasılığı o kadar yüksek olur. İçeriğinize katılım olmadan para kazanmak çok zordur.

5. Alanınızda Yetkili Ve Uzman Olun

Alanında ne kadar uzmansın ne kadar yetkin var? Alanınızda yetkiniz ne kadar fazlaysa blogdan o kadar hızlı para kazanabilirsiniz. Sosyal medya sitelerini kullanıp içeriğinizi paylaşarak bir kullanıcı kitlesi oluşturun ve site tarifiğiniz hızla artsın. Belirli bir otorite sağlamaya çalışın.

Blog Yazarak Para Kazanmak

Blog yazarak para kazanmak konusunda düzinelerce yöntemler olsa da, emeklerinizden sağlıklı bir şekilde gelir elde etmenize yardımcı olacak sekiz temel yöntem vardır.

1. Ortaklık Pazarlaması Yaparak Para Kazanmak

Bir blogdan para kazanmanın en popüler yöntemlerinden biri ortalık bağlantı pazarlamasıdır. Yapmanız gereken blogunuzla alakalı bir kuruluşun ortaklık programına katılmaktır.

Örneğini bir spor yada sağlık blogunuz varsa, organik ürünler, sağlıklı kilo kaybı ve vücut geliştirme takviyeleri satabilirsiniz. İçeriğiniz ilgilenen insanları cezbettiği için, bu tür ürünleri satmak, para kazanmanıza yardımcı olur.

2. Reklamlar: Google Adsense ile Para Kazanmak

Blogunuza google adsense reklamları ekleyerek tıklama başına para kazanabilirsiniz. Adsense’den reklam alabilmek için site içeriğiniz özgün olması yeterlidir.

Blogunuza adsense yazılı reklamları kullanmak yerine görüntülü reklamları kullanarak, reklam verenlerle doğrudan satış ortaklığı tarzı çalışmış olur ve gelir elde etmeye daha hızlı başlayabilirsiniz.

3. E-Posta Pazarlaması ile Para Kazanmak

Blogunuzdan para kazanmak için en iyi yöntemlerden biri de e-posta pazarlamasıdır. Ancak başarılı olmanız için sağlam bir e-posta listesi hazırlamanız gerekir.

E-posta pazarlaması ve liste oluşturmak için MailChimpAWeber gibi e-posta pazarlama araçlarını kullanabilirsiniz.

Bu platformları kullanarak sitenize gelen kullanıcılara, içeriklere abone ol tarzı bir kutu hazırlayarak e-posta listesi oluşturabilirsiniz.

Yeni içeriklerinizden kullanıcıları haberdar etmek için, onlara bir e-posta gönderebilirsiniz. Bu sayede sitenize doğrudan bir trafik çekmiş olursunuz. Oluşturduğunuz bu e-posta listesi ile kullanıcılara ürün tanıtımları ve pazarlama yapıp gelir elde edebilirsiniz.

4. E-Kitap Yazarak Para Kazanmak

E-kitap yazarak blogunuzdan hızlı bir şekilde para kazanabilirsiniz. Blogunuzun içeriğiyle uyumlu bir e-kitap oluşturun.

İnsanları içine çekecek bir içerik oluşturarak e-kitabınızı, blogunuzda tanıtarak kolayca para kazanabilirsiniz.. Ayrıca e-kitabınızı çevrim içi satış sitelerinde de satışa çıkartabilisiniz.

5. Kurs Hazırlayarak Para Kazanmak

Alanınızla ilgili kurs videoları hazırlayarak da para kazana bilirsiniz. Oluşturduğunuz eğitim tarzı videolarınızı blogunuzda tanıtarak veya udemy tarzı satış sitelerinde pazarlayarak, iyi bir gelir elde edebilirsiniz.

En Çok Hangi Blog Para Kazandırır

Sadece şu üzere açılan bloglar kazandırır dememiz yanlış olur, kendinize en çok hangi yönde güveniyorsanız o üzere blog açmanızı tavsiye ederim. Yinede fikir almak isterseniz en çok kazandıran blog siteleri şunlardır,

  • Yemek blogları
  • Eğitim blogları
  • Sağlık blogları
  • Gezi blogları
  • Oyun blogları
  • Cilt bakım ve Güzellik blogları

Benzer Konulardan Haberdar Olun.

E-Posta bültenine abone olun ve yeni konular için bildirim alın.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

Yorum yapın